Paul Reynaud

Paul Reynaud va néixer el 15 d’octubre de 1878 a Barcelonette. Va ser un polític francès. Diputat per París de 1928 a 1940 i diverses vegades ministre. El 21 de març de 1940 és cridat per assumir la presidència del Consell. Al principi va ser hostil als projectes d’armistici, però el 16 de juny de 1940 va tenir que cedir el poder al mariscal Philippe Pétain. El setembre de va ser internat per Vichy, i del 1942 al 1945 va ser deportat a Alemanya pels nazis. Després de la guerra, del 1946 al 1962 va ser diputat pel Nord. Paul Reynaud va morir el 21 de setembre de 1966 a Neuill-sur-Seine.



No comments yet. Be the first.

Leave a Reply